
Tradiční čínský předkrm knedlíčky v páře plněné masovou směsí a podávané s teplou sójovou omáčkou a čerstvou jarní cibulkou.
Ingredience
- 250 g hladké mouky
- 20 g čerstvého droždí
- 130 ml vlažné vody
- 1 špetka soli
- 100 g vepřového bůčku
- 1 ks menší cibulky
- 1 kávová lžička mletého kmínu
- 0.5 kávové lžičky mletého zázvoru
- 1 polévková lžíce oleje
Postup
- Droždí nadrobíme do mísy a zalijeme teplou vodou. Vařečkou tuto směs pořádně rozmícháme, dokud se nám voda s droždím nespojí.
- Poté do drožďové směsi přidáme mouku a zpracujeme v těsto. Těsto necháme kynout na teplém místě cca 30 minut.
- Mezitím si připravíme masovou náplň. Bůček nakrájíme na drobné kostičky, stejně jako cibuli. Na oleji orestujeme nejprve cibuli a poté přidáme maso. Směs chvíli restujeme a poté přidáme ještě mletý zázvor a kmín. Koření necháme zarestovat a směs stáhneme z plamene.
- Nakynuté těsto rozválíme na pomoučeném válu. Směs nařežeme na čtverečky, které plníme masovou směsí. Knedlíčky zabalíme dle videopostupu a poté vaříme v páře cca 7 až 8 minut.
- Knedlíčky servírujeme s omáčkou, kterou servírujeme i k letním závitkům.
Video

